През 2020 г. марката Johnnie Walker отбелязва 200 години от момента, в който забележителният шотландец Джон Уокър за първи път отваря вратите на малък магазин в провинциална Шотландия, поставяйки началото на пътешествие, което отвежда Johnnie Walker до четирите краища на света и го превръща във водещото скоч уиски, което е днес.
Празнуваме нашето пътешествие във времето
Искрата, запалена от Джон Уокър, неговата визия и предприемачески дух са в сърцето не само на нашия бизнес, но, както се оказва, и на едно ново бъдеще за шонтландското уиски. Джон, неговият син Александър, а по-късно и неговите внуци вярват, че уискито може да бъде още по-добро, винаги по-добро. Те не спират и не се отклоняват и за момент от това преследване на съвършенството. Вярвайки в откритията, те проправят пътя за нови възможности в света на скоча - вкус, който е по-богат, по-дълбок и с постоянно качество, в сравнение с повечето едномалцови уискита по това време.

Точно тази страст и този неспокоен дух на пионерите, които проправят пътя на марката през 19-ти век e това, което ни движи и до днес - амбиция, отдаденост, търсене на съвършения вкус и качество, прескачане на граници, убеждението, че всичко е възможно.
Докато другите производители на уиски се задоволяват с местния пазар, Johnnie Walker пресича океани и си проправя път през континенти, открива нови възможности в далечни страни, настанява се в барове и домове във всяко кътче на света.
В резултат, питието, което започва като малък семеен бизнес от бакалията в Килмарнък, се превръща в най-голямата скоч марка в света и едно от най-емблематичните уискита, създавани някога.
През годините Johnnie Walker става синоним на иновативност и креативност. Нашите уникални квадратни бутилки са били създадени да намалят загубите при пътешествията по море. Наклоненият етикет е отличителният белег на уискито ни на рафта, а Крачещият човек олицетворява създателя на марката и неговия неуморим дух, който мотото Keep Walking изразява в най-голяма степен. То е фраза, която хората по света чуват и повтарят с надежда и оптимизъм и която е надхвърлила границите на категорията, придобивайки универсално звучене.
Празнуваме къде сме днес

Днес ние сме най-продаваното скоч уиски в света!
Да правим уиски с удивителен вкус, което събужда сетивата все още е нашата движеща сила, също както е било и за основателите на марката.
Разбира се, уискито всъщност е това, което празнуваме през 2020 г. и по повод на нашата 200-годишнина вдигаме наздравица с всички българи.
Този месец Johnnie Walker ще зарадва своите почитатели и любителите на качественото уиски с над 100 награди. Тези, които се регистрират със SMS ще разберат веднага дали печелят Johnnie Walker Black Label Pocket или Johnnie Walker пуф, или ще могат да участват в жребия за една от двете големи награди в края на промоцията - дрон DJI Mavic mini или проектор за домашно кино.
*Пълните условия на кампанията можете да видите на avendi.bg/jw
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Германските фабрични поръчки скачат заради 87% ръст в транспортния сектор
Разочароващите прогнози тласнаха акциите на HPE надолу
Цената на петрола се стабилизира сред двудневния ръст*
Икономическата тежест на едно заболяване
Warner Bros. Discovery и Netflix започват ексклузивни преговори за сделка
Акциите на "китайската Nvidia" поскъпнаха с над 400% след IPO-то ѝ за 1,1 млрд. долара
Ще падне ли правителството след протестите и вота на недоверие?
Какво покрива НЗОК при ортопедични травми и операции
Борисов за протеста в Банкя: Ще дойде време да ходят пред техните къщи
Гърците вдигнаха блокадата: Движението през "Кулата-Промахон" е отворено
Кметът на Враца ще съди протестиращи: Разплакахте децата ми, но няма да ме уплашите
Шон Мърфи направи забележителен обрат срещу Хигинс
Мнението на Gol.bg: Играта на Юнайтед през вторите полувремена е тотална бъркотия
Пламен Андреев с победа в Испания
Проблем за Ботев Пловдив
Край на серията! След почти 19 години ЛеБрон не успя да вкара 10 точки
Мачовете по телевизията, днес 5 декември
Бюджетни идеи за коледен подарък под 50 лева
Най-модерният подарък е новият навик и тихото сбогом на цигарите
3 бързи рецепти за Никулден
Практикер посреща Коледа с топ намаления
5 вълшебни растения, които слагат край на косопада
7 знака, че той не ви харесва
Защитата на Благомир Коцев оспорва размера на паричната гаранция от 200 000 лв.
Днес във Варна ще бъдат връчени наградите "Доброволец на годината"
Инициатива за размяна на играчки във Варна
Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
Хороскоп за 6 декември 2025
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Проби от въздуха, събрани преди 35 г., разкриват забележима промяна в сезоните
Мощни бури в едното полукълбо генерират перести облаци в другото
Antares събра $96 млн. за разработване на ядрени реактори за Земята и Космоса
Междузвездната комета 3I/ATLAS е покрита с криовулкани?
Теоретично: Животът на Земята може да е възникнал в определени гелоподобни слоеве